افکار کانت

نویسندهکریم مجتهدی
ناشرپژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
شناسه SKU محصول 10010
وزن 480 گرم
نوع جلد

شومیز

شابک

978-964-426-319-4

نوبت چاپ

سوم

زبان

فارسی

تاریخ آخرین چاپ

1388

شمارگان

1000

تعداد صفحات

312

قطع کتاب

وزیری

قيمت: 6,500 تومان

در انبار

Product Description

این کتاب از فصل های مختلفی به این شرح تشکیل شده است: سالشمار زندگی کانت و ترتیب انتشار آثار عمده او، آثار اولیه کانت، مقاله ۱۷۷۰ کانت، ملاحظاتی در مورد نامه کانت به هرتس، فلسفه نقادی کانت و مراحل تکوینی آن، تشابه و تفارق فاهمه و عقل بر مبنای تمایز تحلیل و دیالکتیک، مغالطات در دیالکتیک استعلایی کانت، روش شناسی استعلایی و نظام منضبط عقل محض، نقد قوه حکم، غایت شناسی، جهت یابی در تفکر از نظرگاه کانت، تلخیص متن اصلی مقاله کانت «جهت یابی در تفکر چیست؟»، نوشته های کانت در زمینه فلسفه تاریخ، طرح صلح پایدار در فلسفه کانت و چند نکته نهایی.
مجتهدی در مقدمه این کتاب نوشته است: کتاب حاضر برای کسانی که می خواهند با افکار کانت آشنایی اجمالی پیدا کنند، نوشته نشده است و برای مطالعه و استفاده از آن به هر ترتیب، خواننده احتمالی باید از قبل مطالب لی در مورد کانت و فلسفه او بداند و یا حداقل طبق مدارج تحصیلی دانشگاهی در مقطع کارشناسی فلسفه، مطالبی در این زمینه شنیده باشد والا نه فقط استفاده واقعی از این کتاب نخواهد کرد، بلکه احتمال دارد در فهم کلی مطالب و در نحوه ترتیب اصولی آنها، دچار اشکال شود.
در این نوشتار آمده است: به همین سبب به مرور در مورد نفس تامل و تفکر نیز _ همان طور که به کرات دیده شده است _ نوعی بدبینی در او به وجود آید و کاملا نقض غرض شود. منظور اینکه کتاب حاضر با اینکه به نحو محض درسی نیست _ آن هم در حد مبتدیان _ در هر صورت به عنوان کمک درسی و جنبی می توان از آن استفاده کرد، به شرطی که البته شخص با مقدماتی آشنا و با فلسفه انس و الفت داشته باشد. نویسنده این کتاب می افزاید: از طرف دیگر، مسلم است که کتاب حاضر _ علی رغم عنوان آن _ کل افکار کانت را شامل نمی شود، با اینکه به نظر نگارنده خطوط ارتباط منطقی افکار این فیلسوف را تا حدودی نشان می دهد و حتی المقدور مقاطع زیربنایی تفکر او را روشن و نمایان می کند.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “افکار کانت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از مطالب سايت تمدن نوین فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به انتشارات تمدن نوین می‌باشد.

در این روش شما می‌توانید با ارسال شناسه یا نام محصول، همراه با نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی به شماره 30003300781616، محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید. اطلاعات بیشتر
X