آشنایی با نظام سرمایه داری – دفتر اول: ماهیت سرمایه داری مدرن

نویسندهشهریار زرشناس
ناشردفتر نشر معارف
شناسه SKU محصول 9465
وزن 118 گرم
نوع جلد

شومیز

شابک

978-964-531-928-9

نوبت چاپ

اول

زبان

فارسی

تاریخ آخرین چاپ

1395

شمارگان

2000

تعداد صفحات

107

قطع کتاب

پالتویی

قيمت: 4,000 تومان

در انبار

Product Description

شهریار زرشناس از پژوهشگرانی است که با رصد جریان های فکری و فرهنگی کشور و نظام سلطه، به رهیافت های نظری مناسبی در زمینه تهاجم فرهنگی و راهکارهای نفوذ دشمنان در سه دهه اخیر در مراکز فرهنگی، آموزشی، هنری و حتی سیاسی کشور، دست یافته است. این کتاب به سفارش مرکز مطالعات راهبردی فرهنگی ژرفا و برای آشنایی مخاطبان عمومی با نظام سرمایه داری و ماهیت سرمایه داری مدرن نگاشته شده است.

این کتاب در سه فصل تنظیم و نگاشته شده است: «ماهیت و مختصات سرمایه داری مدرن»، «مولفه های بنیادین نظام سرمایه داری مدرن» و «سرمایه داری مدرن و یهودیت».

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «نظام سرمایه داری، تجسم و ظهور اقتصادی اجتماعی عالم مدرن است. مدرنیته نفس مدبر غرب مدرن است و برجسته ترین ویژگی آن، اومانیسم است. سرمایه و سرمایه داری در ذیل مدرنیته و عالم مدرن است که فعلیت و تحقق پیدا می کند و از این رو جان و جوهری اومانیستی دارد. اومانیسم همانا تجسم ولایت نفس اماره است و ماهیتی ضد اسلامی دارد، سرمایه داری مدرن نیز به تبع جوهر اومانیستی اش، جان‏مایه ضد اسلامی دارد. نظام سرمایه داری تجسم اقتصادی اجتماعی استکبار مدرن است و در تقابل ماهوی با اسلام و دین و دیانت قرار دارد.»

زرشناس در بخشی دیگری از کتاب می نویسد: «اسلام هیچ نظام و مناسبات بهره کشانه و ظالمانه و ناعادلانه و مبتنی بر تکاثری را نمی پذیرد و سرمایه داری مدرن همۀ این مولفه ها را داراست. نظام سرمایه داری در مبادی و غایاتش در تقابل و ستیز با اسلام و ولایت الهی و جهت گیری توحیدی قرار دارد و از این رو نظامی نامشروع است… سلطۀ نظام سرمایه‏داری مانع اجرای عدالت است و خصیصۀ بهره‏ کشانۀ این نظام ریشه در ماهیت استکباری آن دارد. اگر مکانیسم عمل و کارکرد نظام سرمایه ‏داری، بهره ‏کشانه و ظالمانه نبود هرگز فقر و فاصله طبقاتی وحشتناکی که در اجتماعات سرمایه‏ داری مدرن دیده می شود، پدید نمی آمد…»

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با نظام سرمایه داری – دفتر اول: ماهیت سرمایه داری مدرن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از مطالب سايت تمدن نوین فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به انتشارات تمدن نوین می‌باشد.

در این روش شما می‌توانید با ارسال شناسه یا نام محصول، همراه با نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی به شماره 30003300781616، محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید. اطلاعات بیشتر
X