از نگاه نبوی ۲: فلسفه اخلاق

نویسندهحسن معلمی
ناشراندفتر نشر معارف، کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران
شناسه SKU محصول 9511
وزن 126 گرم
نوع جلد

شومیز

شابک

978-600-159-156-3

نوبت چاپ

اول

زبان

فارسی

تاریخ آخرین چاپ

1394

شمارگان

1000

تعداد صفحات

79

قطع کتاب

رقعی

قيمت: 4,000 تومان

در انبار

Product Description

در این مجموعه کوشش شده سنت (قول، فعل و تقریر) آخرین فرستاده خدا با استفاده از منابع متقن منعکس شود تا تلالو فکر و عمل آن ابرمرد تاریخ، روح و جان خواننده را به درستی صیقل دهد.

مجموعه از نگاه نبوی (ص) در قالب ۲۳ دفتر می کوشد موضوعات متنوعی را در عرصه های اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی از منظر نبی خاتم (ص) مورد بررسی قرار دهد و دریچه ای نو، حیات بخش و جهت دهنده را بر روی دیدگاه جوانان با طراوت میهن اسلام مان بگشاید.

عنوان های این مجموعه: معنا و هدف زندگی، فلسفه اخلاق، سیمای انسان، پندهای عرفانی، عشق و محبت، اخلاص، خانواده، رفاه گستری، بیداری، مسجد، شادمانی، شعر و شاعری، اقتصاد، حقوق مردم در حکومت، مدارا و خشونت، حکومت، رفتار با مخالفان، مدیریت فرهنگی، جنگ، تمدن، اهل کتاب، زنان، دیپلماسی و رفتار سیاسی است.

فلسفه اخلاق علمی است که به مبادی تصوری و تصدیقی عام اخلاق می پردازد و مباحث زیر را شامل می شود: ۱- مفاد باید و نباید، حسن وقبح، مسئولیت و الزام ۲- عقل عملی و نظری ۳- رابطه باید و هست ۴- کلیت قواعد اخلاقی ۵- دین و اخلاق ۶- نظام اخلاقی اسلام ۷- مکاتب مختلف اخلاقی در فرا اخلاق و اخلاق هنجاری

بخش اول: مباحث مقدماتی. فصل اول: تعریف فلسفه اخلاق، فصل دوم: فرااخلاق، فصل سوم: اخلاق هنجاری، فصل چهارم: موضوع و مسائل فلسفه اخلاقی، فصل پنجم: ضرورت فلسفه اخلاق
بخش دوم: فلسفه اخلاق از منظر رسول اکرم (ص)، فصل اول: عقل علمی و نظری، فصل دوم: رابطه باید و هست، فصل سوم: کلیت قواعد اخلاقی، فصل چهارم: اخلاق و دین، فصل پنجم: نظام اخلاقی.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “از نگاه نبوی ۲: فلسفه اخلاق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از مطالب سايت تمدن نوین فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به انتشارات تمدن نوین می‌باشد.

در این روش شما می‌توانید با ارسال شناسه یا نام محصول، همراه با نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی به شماره 30003300781616، محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید. اطلاعات بیشتر
X