رساله محبت به انضمام نه کلام در باب معارف الهی

نویسندهمحمد شجاعی
ناشرسروش
شناسه SKU محصول 9898
وزن 455 گرم
نوع جلد

شومیز

شابک

978-964-376-717-4

نوبت چاپ

سوم

زبان

فارسی

تاریخ آخرین چاپ

1388

شمارگان

2000

تعداد صفحات

309

قطع کتاب

وزیری

قيمت: 10,000 تومان

در انبار

Product Description

این اثر با تبیین مضامینی در زمینه ایمان حقیقی، عقل، علم و ادراک به بررسی تحولات قلبی انسان، حالات آن، محبت و آثارش در فرهنگ اسلامی پرداخته است. نویسنده اثر حاضر، ایمان حقیقی را مربوط به دل ها دانسته و وصف و شأن آن را از آیات به اثبات رسانده و این ویژگی را عبادت اصلی مومنان معرفی کرده است.

با استناد به آموزه های این کتاب، قرآن کریم در آیات زیادی با الحان و تعابیر مختلف و توام با نکته ها و اشارت ها، اهتمام خاصی روی «دل ها» دارد و برای «دل ها» و به تبع آنها برای عقل ها، فکرها، چشم ها و گوش ها حساب ویژه ای قائل شده است که متاسفانه مانند بسیاری از حقایق و معارف قرآنی مهجور مانده اند.

آنچه قرآن در این زمینه بیان می کند و اسراری که در این آیات نهفته است، چیزی نیست که بتوان در گفته ها و نوشته ها آورد، زیرا علاوه بر این که حقایق نوری و مقاصد عالیه قرآن کریم در این حوزه مانند زمینه های دیگر، از ما پوشیده است، آن مقدار هم که فهمیده می شود، ممکن نیست همه آن به گفته و نوشته بیاید، برای این که این قسمت به افرادی اختصاص دارد که از مکاشفات و مشاهدات صحیح برخوردارند، یعنی یافتنی است و گفتنی و شنیدنی محسوب نمی شود. قسمتی هم بسیار دقیق و عمیق است و برای اکثر اشخاص قابل فهم و هضم نیست و قسمتی نیز که می شود گفت و فهمید، احتیاج به شرح و بسط طولانی دارد.

نویسنده در بخش اول کتاب در شش فصل به تبیین جایگاه دل در ایمان پرداخته است که از عناوین آن می توان «ایمان حقیقی، وصف دل و شأن آن است»، «عبادت اصلی، وصف دل و شأن آن است»، «علم و ادراک در اصل، وصف دل و شأن آن است»، «تحول دل و حالات و آثار و آداب»، «محبت» و «آثار محبت و آداب آن» را نام برد.

بخش دوم این اثر، حاوی ۹ کلام در باب معارف الهی است. از عناوین این بخش می توان به معارف در مخاطره دو عامل، ضرورت تبیین صحیح معارف و برکات این تبیین، تصویر ناصحیح معارف و تبعات آن، غیب روزه و ضیافت الهی، عبودیت، آیت خواب و آیت های موجود در آن، کتاب یا صحیفه عمل انسان، خواب دنیا، و غفلت از عالم عهد، و حذف ها و تغییرهای سوال برانگیز، اشاره کرد.

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رساله محبت به انضمام نه کلام در باب معارف الهی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از مطالب سايت تمدن نوین فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به انتشارات تمدن نوین می‌باشد.

در این روش شما می‌توانید با ارسال شناسه یا نام محصول، همراه با نام و نام خانوادگی، آدرس و کدپستی به شماره 30003300781616، محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید. اطلاعات بیشتر
X